• Misja Przedszkola

• MISJA PRZEDSZKOLA

Misją naszego przedszkola jest zapewnienie każdemu dziecku wszechstronnego indywidualnego rozwoju poprzez rozbudzanie ciekawości dziecka oraz zaspokojenie naturalnej potrzeby poznania otaczającego świata,  uwzględniając aktywność twórczą dziecka w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej.

• Każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny i bezpieczny rozwój zgodny z jego indywidualnym tempem rozwoju, potrzebami, oczekiwaniami, zainteresowaniami i zdolnościami wykorzystując naturalną potrzebę ruchu i zabawy.
          • Dziecko ma świadomość poszanowania jego praw i uczuć. Szanuje prawa i uczucia innych. Jest życzliwe, akceptuje siebie i innych. Potrafi sobie radzić z niepowodzeniami.
          • Dziecko nabywa wiedzę i umiejętności niezbędne do powodzenia w starcie szkolnym.
          • Kadra pedagogiczna jest innowacyjna i twórcza, permanentnie doskonali swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z dziećmi nowatorskie metody i formy pracy.
          • Nauczyciele są współpartnerami z rodzicami w dążeniu do wychowania i wszechstronnego rozwoju dzieci
          • Rodzice są naszymi sprzymierzeńcami w organizacji procesu opiekuńczo-wychowawczo- dydaktycznego.
          • Kształtujemy postawę przynależności do swojego regionu i kraju.
          • Kształtujemy prawidłowe nawyki zdrowotne, promujemy aktywność fizyczną dzieci i ich rodzin.
          • Zapewniamy dzieciom bardzo dobre warunki lokalowe i wyposażenie.
          • Gwarantujemy bezpieczeństwo powierzonym podopiecznym w przedszkolu i podczas wyjazdów.
          • Współpracujemy z instytucjami, organizacjami i specjalistami wspierającymi rozwój dziecka i działalność przedszkola.
          • Współpracujemy w zespole pracowniczym na zasadach równości, uczciwości i wzajemnego zrozumienia.